
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 15.64 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 115 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| Depth | 7.4 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 300 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current | 10 A |
| Current Rating | 10 A |
| Max Supply Voltage | 300 V |
| Color | Green |
| Number of Contacts | 4 |
| Number of Poles | 4 |
| Connector Type | Screw, Terminal Block |
| Wire/Cable Gauge | 24 AWG |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Number of Positions Per Level | 4 |
| Number of Levels | 1 |
| Wire Gauge (Max) | 24 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
| Housing Color | Green |
| Plating | Steel |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 16 AWG |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
