
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 3.3 V |
| Illumination Color | Blue |
| Lens Style | Clear, Dome |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 464.5 nm to 476.5 nm |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07162
Ext.Price$0.07162
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07162 | $0.07162 |
| 10 | $0.06504 | $0.65040 |
| 50 | $0.05907 | $2.95350 |
| 100 | $0.05364 | $5.36400 |
| 500 | $0.04871 | $24.35500 |
| 1000 | $0.04424 | $44.24000 |
| 3000 | $0.04018 | $120.54000 |
