| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Brilliant Yellow |
| Lens Style | Colored, Diffused, Dome, Round |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 589 nm |
Stock: 9789
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10100
Ext.Price$0.10100
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10100 | $0.10100 |
| 10 | $0.05050 | $0.50500 |
| 50 | $0.04509 | $2.25450 |
| 100 | $0.04026 | $4.02600 |
| 500 | $0.03529 | $17.64500 |
| 1000 | $0.03094 | $30.94000 |
| 3000 | $0.02940 | $88.20000 |
| 5000 | $0.02793 | $139.65000 |
| 10000 | $0.02636 | $263.60000 |
