
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.5 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Thickness | 0.55 mm |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
Stock: 124
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01870
Ext.Price$0.01870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01870 | $0.01870 |
| 10 | $0.00935 | $0.09350 |
| 50 | $0.00719 | $0.35950 |
| 100 | $0.00553 | $0.55300 |
| 500 | $0.00492 | $2.46000 |
| 1000 | $0.00437 | $4.37000 |
| 3000 | $0.00372 | $11.16000 |
| 5000 | $0.00357 | $17.85000 |
| 10000 | $0.00343 | $34.30000 |
| 30000 | $0.00325 | $97.50000 |
| 50000 | $0.00307 | $153.50000 |
| 100000 | $0.00287 | $287.00000 |
