

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15.4 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 75 V |
| RoHS | Compliant |
| Features | Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 100 mW |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01274
Ext.Price$0.01274
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01274 | $0.01274 |
| 10 | $0.00637 | $0.06370 |
| 50 | $0.00490 | $0.24500 |
| 100 | $0.00436 | $0.43600 |
| 500 | $0.00388 | $1.94000 |
| 1000 | $0.00354 | $3.54000 |
| 3000 | $0.00323 | $9.69000 |
| 5000 | $0.00294 | $14.70000 |
| 10000 | $0.00278 | $27.80000 |
| 30000 | $0.00263 | $78.90000 |
| 50000 | $0.00248 | $124.00000 |
