
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Operating Supply Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Max Supply Voltage | 3 V |
| Min Supply Voltage | 2.25 V |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 460 kbps |
| Simplex/Duplex | Full |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Receivers | 2 |
| Receiver Hysteresis | 300 mV |
Stock: 91
Distributors
pcbx
Unit Price$7.65956
Ext.Price$7.65956
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.65956 | $7.65956 |
| 10 | $6.00705 | $60.07050 |
| 25 | $5.76299 | $144.07475 |
| 50 | $5.52884 | $276.44200 |
| 100 | $5.30421 | $530.42100 |
| 300 | $5.08870 | $1526.61000 |
| 500 | $4.88195 | $2440.97500 |
| 1000 | $4.68355 | $4683.55000 |
