
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Copper |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper Alloy |
| Pitch | 6.5 mm |
| Current Rating | 15 A |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | PA66 |
| Mounting Angle | Straight |
Stock: 507
Distributors
pcbx
Unit Price$0.46925
Ext.Price$0.46925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.46925 | $0.46925 |
| 10 | $0.37517 | $3.75170 |
| 25 | $0.33823 | $8.45575 |
| 50 | $0.30493 | $15.24650 |
| 100 | $0.27490 | $27.49000 |
| 300 | $0.26330 | $78.99000 |
| 500 | $0.25220 | $126.10000 |
| 1000 | $0.23862 | $238.62000 |
