
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3022
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14237
Ext.Price$0.14237
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14237 | $0.14237 |
| 10 | $0.12732 | $1.27320 |
| 50 | $0.11386 | $5.69300 |
| 100 | $0.10118 | $10.11800 |
| 500 | $0.08992 | $44.96000 |
| 1000 | $0.08565 | $85.65000 |
| 3000 | $0.08158 | $244.74000 |
| 5000 | $0.07771 | $388.55000 |
