
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 10 |
| Mating Post Length | 3.3 mm |
Stock: 352
Distributors
pcbx
Unit Price$0.96547
Ext.Price$0.96547
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.96547 | $0.96547 |
| 10 | $0.79757 | $7.97570 |
| 25 | $0.72819 | $18.20475 |
| 50 | $0.66485 | $33.24250 |
| 100 | $0.60703 | $60.70300 |
| 300 | $0.58288 | $174.86400 |
| 500 | $0.55969 | $279.84500 |
| 1000 | $0.53981 | $539.81000 |
| 3000 | $0.53302 | $1599.06000 |
