
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Press-Fit |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 2.4892 mm |
| Color | Natural |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Male Pin |
| Number of Positions | 14 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$0.27529
Ext.Price$0.27529
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.27529 | $0.27529 |
| 10 | $0.23254 | $2.32540 |
| 25 | $0.21997 | $5.49925 |
| 50 | $0.20808 | $10.40400 |
| 100 | $0.19683 | $19.68300 |
| 300 | $0.18619 | $55.85700 |
| 500 | $0.17611 | $88.05500 |
| 1000 | $0.16757 | $167.57000 |
| 3000 | $0.15467 | $464.01000 |
| 5000 | $0.14277 | $713.85000 |
