(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 6 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 3421
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77030
Ext.Price$0.77030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77030 | $0.77030 |
| 10 | $0.64771 | $6.47710 |
| 25 | $0.60546 | $15.13650 |
| 50 | $0.56596 | $28.29800 |
| 100 | $0.52904 | $52.90400 |
| 300 | $0.50720 | $152.16000 |
| 500 | $0.48626 | $243.13000 |
| 1000 | $0.46638 | $466.38000 |
