
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 560 MHz |
| Type | Wire Wound Chip Inductor |
| Q Factor | 40 |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ω |
| Inductance | 390 nH |
| Core Material | U |
| Current Rating | 290 mA |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07008
Ext.Price$0.07008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07008 | $0.07008 |
| 10 | $0.03504 | $0.35040 |
| 50 | $0.03234 | $1.61700 |
| 100 | $0.02985 | $2.98500 |
| 500 | $0.02755 | $13.77500 |
| 1000 | $0.02543 | $25.43000 |
| 3000 | $0.02347 | $70.41000 |
| 5000 | $0.02166 | $108.30000 |
| 10000 | $0.01999 | $199.90000 |
| 30000 | $0.01934 | $580.20000 |
| 50000 | $0.01871 | $935.50000 |
