

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Forward Voltage | 2.6 V |
| Forward Current | 5 mA |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Lens Transparency | Clear |
| Illumination Color | White |
| Packaging | Reel |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 4413
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03668
Ext.Price$0.03668
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03668 | $0.03668 |
| 10 | $0.01834 | $0.18340 |
| 50 | $0.01679 | $0.83950 |
| 100 | $0.01537 | $1.53700 |
| 500 | $0.01407 | $7.03500 |
| 1000 | $0.01288 | $12.88000 |
| 3000 | $0.01179 | $35.37000 |
| 5000 | $0.01078 | $53.90000 |
| 10000 | $0.00951 | $95.10000 |
