
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Width | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 56 |
| Height | 880 µm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 24 MHz |
| Interface | USB |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.45 V |
| Min Supply Voltage | 3.15 V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Current | 86 mA |
| Data Rate | 480 Mbps |
| Number of Transceivers | 5 |
| USB Standard | USB 2.0 |
| Number of Ports | 2 |
| ESD Protection | Yes |
| Speed Grade | High Speed (HS) |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 98
Distributors
pcbx
Unit Price$13.42325
Ext.Price$13.42325
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $13.42325 | $13.42325 |
| 10 | $11.35860 | $113.58600 |
| 25 | $10.88924 | $272.23100 |
| 50 | $10.22118 | $511.05900 |
| 100 | $9.59402 | $959.40200 |
| 300 | $9.04934 | $2714.80200 |
| 500 | $8.53562 | $4267.81000 |
