


| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 530 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 24 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | M8C |
| Interface | I²C, SPI, Serial, USB |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 28 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Max Frequency | 24 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Sensing Method | Capacitive |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 22 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Resolution | 1.25 B |
| Conversion Rate | 5.85 ksps |
| Number of GPIO | 25 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.71 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 24 MHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
