
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 80
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05376
Ext.Price$0.05376
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05376 | $0.05376 |
| 10 | $0.02688 | $0.26880 |
| 50 | $0.02668 | $1.33400 |
| 100 | $0.02648 | $2.64800 |
| 500 | $0.02609 | $13.04500 |
| 1000 | $0.02571 | $25.71000 |
