
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 500 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09792
Ext.Price$0.09792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09792 | $0.09792 |
| 10 | $0.04896 | $0.48960 |
| 50 | $0.04375 | $2.18750 |
| 100 | $0.03909 | $3.90900 |
| 500 | $0.03428 | $17.14000 |
| 1000 | $0.03007 | $30.07000 |
| 3000 | $0.02862 | $85.86000 |
| 5000 | $0.02724 | $136.20000 |
| 10000 | $0.02568 | $256.80000 |
