
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 5 Ω |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1353
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09206
Ext.Price$0.09206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09206 | $0.09206 |
| 10 | $0.08233 | $0.82330 |
| 50 | $0.07363 | $3.68150 |
| 100 | $0.06546 | $6.54600 |
| 500 | $0.05820 | $29.10000 |
| 1000 | $0.05543 | $55.43000 |
| 3000 | $0.05279 | $158.37000 |
| 5000 | $0.05027 | $251.35000 |
