
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 kΩ |
| Power Rating | 6 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33667
Ext.Price$0.33667
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33667 | $0.33667 |
| 10 | $0.30120 | $3.01200 |
| 50 | $0.26947 | $13.47350 |
| 100 | $0.22191 | $22.19100 |
| 500 | $0.18275 | $91.37500 |
| 1000 | $0.17430 | $174.30000 |
| 3000 | $0.16624 | $498.72000 |
| 5000 | $0.15856 | $792.80000 |
