
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 50 Ω |
| Power Rating | 6 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 117
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33782
Ext.Price$0.33782
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33782 | $0.33782 |
| 10 | $0.30241 | $3.02410 |
| 50 | $0.27072 | $13.53600 |
| 100 | $0.22017 | $22.01700 |
| 500 | $0.17906 | $89.53000 |
| 1000 | $0.17059 | $170.59000 |
| 3000 | $0.16252 | $487.56000 |
| 5000 | $0.15484 | $774.20000 |
