
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 mΩ |
| Power Rating | 6 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 550
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35914
Ext.Price$0.35914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35914 | $0.35914 |
| 10 | $0.32284 | $3.22840 |
| 50 | $0.29021 | $14.51050 |
| 100 | $0.23345 | $23.34500 |
| 500 | $0.18779 | $93.89500 |
| 1000 | $0.17909 | $179.09000 |
| 3000 | $0.17079 | $512.37000 |
| 5000 | $0.16288 | $814.40000 |
