
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.5 Ω |
| Power Rating | 8 W |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 700 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51562
Ext.Price$0.51562
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51562 | $0.51562 |
| 10 | $0.41568 | $4.15680 |
| 25 | $0.36563 | $9.14075 |
| 50 | $0.32160 | $16.08000 |
| 100 | $0.27082 | $27.08200 |
| 300 | $0.25882 | $77.64600 |
| 500 | $0.24735 | $123.67500 |
| 1000 | $0.23270 | $232.70000 |
