
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 5 % |
| Q Factor | 40 |
| Test Frequency | 250 MHz |
| DC Resistance (DCR) | 1.4 Ω |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 600 MHz |
| Current Rating | 310 mA |
| Inductance | 330 nH |
| Core Material | Ceramic |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
Stock: 1267
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08180
Ext.Price$0.08180
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08180 | $0.08180 |
| 10 | $0.04090 | $0.40900 |
| 50 | $0.03673 | $1.83650 |
| 100 | $0.03298 | $3.29800 |
| 500 | $0.03045 | $15.22500 |
| 1000 | $0.02812 | $28.12000 |
| 3000 | $0.02597 | $77.91000 |
| 5000 | $0.02215 | $110.75000 |
