

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 350 MHz |
| Q Factor | 23 |
| DC Resistance (DCR) | 2 Ω |
| Inductance | 510 nH |
| Core Material | Ceramic |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09196
Ext.Price$0.09196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09196 | $0.09196 |
| 10 | $0.04598 | $0.45980 |
| 50 | $0.04181 | $2.09050 |
| 100 | $0.03802 | $3.80200 |
| 500 | $0.03442 | $17.21000 |
| 1000 | $0.03116 | $31.16000 |
| 3000 | $0.02822 | $84.66000 |
| 5000 | $0.02440 | $122.00000 |
