
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.52 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 450 MHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 10 |
| DC Resistance (DCR) | 400 mΩ |
| Inductance | 560 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 500 mA |
Stock: 8269
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09062
Ext.Price$0.09062
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09062 | $0.09062 |
| 10 | $0.04531 | $0.45310 |
| 50 | $0.04119 | $2.05950 |
| 100 | $0.03744 | $3.74400 |
| 500 | $0.03450 | $17.25000 |
| 1000 | $0.03179 | $31.79000 |
| 3000 | $0.02930 | $87.90000 |
| 5000 | $0.02558 | $127.90000 |
