
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 1 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 60 |
| DC Resistance (DCR) | 560 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 100 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Current Rating | 650 mA |
Stock: 878
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16436
Ext.Price$0.16436
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16436 | $0.16436 |
| 10 | $0.08218 | $0.82180 |
| 50 | $0.07368 | $3.68400 |
| 100 | $0.06606 | $6.60600 |
| 500 | $0.06088 | $30.44000 |
| 1000 | $0.05610 | $56.10000 |
| 3000 | $0.05170 | $155.10000 |
| 5000 | $0.04764 | $238.20000 |
| 10000 | $0.04390 | $439.00000 |
