



| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Pins | 20 |
| Logic Function | Shift Register |
| Schedule B | 8542390000 |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Propagation Delay | 45 ns |
| Number of Inputs | 12 |
| Number of Outputs | 12 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Logic Family | HEF |
Stock: 625
Distributors
pcbx
Unit Price$1.24835
Ext.Price$1.24835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.24835 | $1.24835 |
| 10 | $0.91795 | $9.17950 |
| 25 | $0.83577 | $20.89425 |
| 50 | $0.78933 | $39.46650 |
| 100 | $0.74547 | $74.54700 |
| 300 | $0.72087 | $216.26100 |
| 500 | $0.69708 | $348.54000 |
| 1000 | $0.63753 | $637.53000 |
