| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 65 mA |
| Forward Voltage | 1.4 V |
| Illumination Color | Infrared |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 850 nm |
Stock: 2484
Distributors
pcbx
Unit Price$0.31344
Ext.Price$0.31344
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.31344 | $0.31344 |
| 10 | $0.28008 | $2.80080 |
| 50 | $0.25027 | $12.51350 |
| 100 | $0.21891 | $21.89100 |
| 500 | $0.19148 | $95.74000 |
| 1000 | $0.16850 | $168.50000 |
| 3000 | $0.14827 | $444.81000 |
