| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.4 V |
| Illumination Color | Violet |
| Lens Style | Clear, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 400 nm to 410 nm |
Stock: 12113
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09792
Ext.Price$0.09792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09792 | $0.09792 |
| 10 | $0.04896 | $0.48960 |
| 50 | $0.04342 | $2.17100 |
| 100 | $0.03851 | $3.85100 |
| 500 | $0.03596 | $17.98000 |
| 1000 | $0.03358 | $33.58000 |
| 3000 | $0.03136 | $94.08000 |
| 5000 | $0.02928 | $146.40000 |
| 10000 | $0.02734 | $273.40000 |
