| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -35 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 700 mA |
| Forward Voltage | 36 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Colored, Round |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Yellow |
Stock: 227
Distributors
pcbx
Unit Price$3.90298
Ext.Price$3.90298
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.90298 | $3.90298 |
| 10 | $3.73363 | $37.33630 |
| 25 | $3.68208 | $92.05200 |
| 50 | $3.63124 | $181.56200 |
| 100 | $3.58114 | $358.11400 |
