

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 20 mA |
| Forward Voltage | 2.7 V to 3.5 V |
| Illumination Color | White |
| Lens Style | Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 6000 K to 7000 K |
Stock: 1823
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03320
Ext.Price$0.03320
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03320 | $0.03320 |
| 10 | $0.01660 | $0.16600 |
| 50 | $0.01277 | $0.63850 |
| 100 | $0.01124 | $1.12400 |
| 500 | $0.00989 | $4.94500 |
| 1000 | $0.00916 | $9.16000 |
| 3000 | $0.00848 | $25.44000 |
| 5000 | $0.00785 | $39.25000 |
| 10000 | $0.00727 | $72.70000 |
| 30000 | $0.00673 | $201.90000 |
