| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bag |
| Current Rating | 150 A |
| Voltage Rating | 1500 V (1.5 kV) |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| IP Rating(Ingress Protection) | IP2XB |
| Shielding | Shielded |
| Connector Type | Power |
| Termination | Plug |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$29.01509
Ext.Price$29.01509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $29.01509 | $29.01509 |
