

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 years ago) |
| Type | Molded |
| Capacitance | 47 µF |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 250 mΩ |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 2.1 mm |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Features | Automotive |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
