
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 2 % |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
| Length | 1 mm |
| Width | 600 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 600 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 14 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 28 |
| Current Rating | 1.5 A |
| DC Resistance (DCR) | 47 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 month ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 2.7 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 1.5 A |
| Series Resistance | 47 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago) |
Stock: 4956
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13324
Ext.Price$0.13324
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13324 | $0.13324 |
| 10 | $0.06662 | $0.66620 |
| 50 | $0.05972 | $2.98600 |
| 100 | $0.05354 | $5.35400 |
| 500 | $0.04709 | $23.54500 |
| 1000 | $0.04142 | $41.42000 |
| 3000 | $0.03948 | $118.44000 |
| 5000 | $0.03763 | $188.15000 |
| 10000 | $0.03557 | $355.70000 |
