
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.2 nH |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 6 GHz |
| Type | Wirewound |
| Q Factor | 35 |
| Current Rating | 750 mA |
| DC Resistance (DCR) | 82 mΩ |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 6 days ago) |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 7.5 nH |
| Core Material | Non-Magnetic |
| RMS Current (Irms) | 750 mA |
| Series Resistance | 82 mΩ |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 6 days ago) |
Stock: 4345
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07776
Ext.Price$0.07776
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07776 | $0.07776 |
| 10 | $0.03888 | $0.38880 |
| 50 | $0.03501 | $1.75050 |
| 100 | $0.03153 | $3.15300 |
| 500 | $0.02787 | $13.93500 |
| 1000 | $0.02464 | $24.64000 |
| 3000 | $0.02294 | $68.82000 |
| 5000 | $0.02136 | $106.80000 |
