

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Resistance | 15 Ω |
| Power Rating | 167 mW |
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01472
Ext.Price$0.01472
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01472 | $0.01472 |
| 10 | $0.00736 | $0.07360 |
| 50 | $0.00566 | $0.28300 |
| 100 | $0.00559 | $0.55900 |
| 500 | $0.00553 | $2.76500 |
| 1000 | $0.00548 | $5.48000 |
| 3000 | $0.00543 | $16.29000 |
| 5000 | $0.00539 | $26.95000 |
