

| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 120 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 609.6 µm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Frequency | 16 MHz |
| Frequency Stability | 50 ppm |
| Frequency Tolerance | 15 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Schedule B | 8541600080 |
| Drive Level | 1 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 763
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37094
Ext.Price$0.37094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37094 | $0.37094 |
| 10 | $0.29472 | $2.94720 |
| 50 | $0.25592 | $12.79600 |
| 100 | $0.22223 | $22.22300 |
| 500 | $0.20254 | $101.27000 |
| 1000 | $0.19196 | $191.96000 |
