
| Parameter | Value |
|---|---|
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 250 Ω |
| Length | 8.001 mm |
| Width | 4.4958 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | -10 °C |
| Height | 2.0066 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 7.3728 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Drive Level | 50 µW |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 2 mm |
Stock: 741
Distributors
pcbx
Unit Price$0.79509
Ext.Price$0.79509
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.79509 | $0.79509 |
| 10 | $0.68822 | $6.88220 |
| 25 | $0.65177 | $16.29425 |
| 50 | $0.61726 | $30.86300 |
| 100 | $0.60016 | $60.01600 |
| 300 | $0.56861 | $170.58300 |
| 500 | $0.53872 | $269.36000 |
| 1000 | $0.51040 | $510.40000 |
| 3000 | $0.48000 | $1440.00000 |
| 5000 | $0.45140 | $2257.00000 |
