
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 400 |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 532 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, SPI, UART |
| Memory Type | L2 Cache, ROM, SRAM |
| Operating Supply Voltage | 1.33 V to 1.47 V |
| Max Supply Voltage | 1.47 V |
| Min Supply Voltage | 1.33 V |
| Max Frequency | 532 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Number of Cores | 1 |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 532 MHz |
| L1 Cache Instruction Memory | 16 kB |
| L1 Cache Data Memory | 16 kB |
| Ethernet | 10/100 Mbps (1) |
| USB | USB 2.0 + PHY (2) |
| RAM Controllers | LPDDR, DDR2 |
Stock: 2059
Distributors
pcbx
Unit Price$23.05662
Ext.Price$23.05662
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $23.05662 | $23.05662 |
| 10 | $18.69950 | $186.99500 |
| 25 | $17.61179 | $440.29475 |
| 50 | $17.00357 | $850.17850 |
| 100 | $16.41635 | $1641.63500 |
