
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 32 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Interface | SPI |
| Memory Size | 384 b |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Data Rate | |
| Current - Receiving | |
| Current - Transmitting | |
| Max Frequency | 13.56 MHz |
| Output Power | |
| Sensitivity (dBm) | |
| Schedule B | 8542390000 |
| Standard | ISO 14443, MIFARE |
Stock: 1248
Distributors
pcbx
Unit Price$10.48080
Ext.Price$10.48080
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.48080 | $10.48080 |
| 10 | $9.04781 | $90.47810 |
| 25 | $7.56537 | $189.13425 |
| 50 | $6.32582 | $316.29100 |
