
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Length | 10 mm |
| Width | 4 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 280 V |
| Height | 8 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 4 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Voltage | 760 V |
| Schedule B | 8532250010 |
| Voltage Rating (DC) | 760 V |
| Height - Seated (Max) | 8 mm |
Stock: 7
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34454
Ext.Price$0.34454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34454 | $0.34454 |
| 10 | $0.18210 | $1.82100 |
| 50 | $0.16693 | $8.34650 |
| 100 | $0.15303 | $15.30300 |
| 500 | $0.12397 | $61.98500 |
| 1000 | $0.10174 | $101.74000 |
| 3000 | $0.09511 | $285.33000 |
| 5000 | $0.08891 | $444.55000 |
