
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Frequency | 150 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Power Dissipation | 250 mW |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 40 V |
| Transition Frequency | 150 MHz |
| Element Configuration | Single |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Max Breakdown Voltage | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 150 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 40 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 5 V |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
Stock: 847
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23151
Ext.Price$0.23151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23151 | $0.23151 |
| 10 | $0.14080 | $1.40800 |
| 50 | $0.10097 | $5.04850 |
| 100 | $0.08803 | $8.80300 |
| 500 | $0.07532 | $37.66000 |
| 1000 | $0.06445 | $64.45000 |
| 3000 | $0.05515 | $165.45000 |
| 5000 | $0.04719 | $235.95000 |
| 10000 | $0.04037 | $403.70000 |
