

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 11.5062 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 470 Ω |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Flame Retardant Coating |
| Max Power Dissipation | 3 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 3 W |
Stock: 2586
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34454
Ext.Price$0.34454
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34454 | $0.34454 |
| 10 | $0.22057 | $2.20570 |
| 50 | $0.18114 | $9.05700 |
| 100 | $0.14876 | $14.87600 |
| 500 | $0.11713 | $58.56500 |
| 1000 | $0.09063 | $90.63000 |
| 3000 | $0.08852 | $265.56000 |
| 5000 | $0.08646 | $432.30000 |
| 10000 | $0.08446 | $844.60000 |
