

| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 3 W |
| Resistance | 56 Ω |
| Tolerance | 5 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Number of Terminations | 2 |
| Features | Flame Retardant Coating, Safety |
| Packaging | Reel |
Stock: 3450
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25648
Ext.Price$0.25648
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25648 | $0.25648 |
| 10 | $0.16414 | $1.64140 |
| 50 | $0.13455 | $6.72750 |
| 100 | $0.11029 | $11.02900 |
| 500 | $0.08550 | $42.75000 |
| 1000 | $0.07130 | $71.30000 |
| 3000 | $0.06509 | $195.27000 |
| 5000 | $0.05942 | $297.10000 |
