| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.7 mm |
| Width | 6.2 mm |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 8.54 mm |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 2 A |
| Number of Poles | 10 |
| Number of Positions | 10 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
| Shape | Straight |
Stock: 603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30067
Ext.Price$0.30067
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30067 | $0.30067 |
| 10 | $0.26803 | $2.68030 |
| 50 | $0.23894 | $11.94700 |
| 100 | $0.21797 | $21.79700 |
| 500 | $0.19884 | $99.42000 |
| 1000 | $0.18139 | $181.39000 |
| 3000 | $0.16996 | $509.88000 |
| 5000 | $0.15925 | $796.25000 |
