
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 82 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Diameter | 12.5 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 5 mm |
Stock: 348
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81158
Ext.Price$0.81158
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81158 | $0.81158 |
| 10 | $0.73344 | $7.33440 |
| 25 | $0.69727 | $17.43175 |
| 50 | $0.66289 | $33.14450 |
| 100 | $0.63020 | $63.02000 |
| 300 | $0.59912 | $179.73600 |
| 500 | $0.56958 | $284.79000 |
