

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | ±1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.05 Ω |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | ±250 ppm/℃ |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00278
Ext.Price$0.00278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00278 | $0.00278 |
| 10 | $0.00211 | $0.02110 |
| 50 | $0.00187 | $0.09350 |
| 100 | $0.00165 | $0.16500 |
| 500 | $0.00146 | $0.73000 |
