

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 620 mΩ |
| Power Rating | 333.333 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1693
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03860
Ext.Price$0.03860
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03860 | $0.03860 |
| 10 | $0.01930 | $0.19300 |
| 50 | $0.01735 | $0.86750 |
| 100 | $0.01560 | $1.56000 |
| 500 | $0.01402 | $7.01000 |
| 1000 | $0.01260 | $12.60000 |
| 3000 | $0.01133 | $33.99000 |
| 5000 | $0.01019 | $50.95000 |
| 10000 | $0.00892 | $89.20000 |
