

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.35 mm |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 12 kΩ |
| Power Rating | 62.5 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 350 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 500 µm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Moisture Resistant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 63 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 22248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05216
Ext.Price$0.05216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05216 | $0.05216 |
| 10 | $0.02608 | $0.26080 |
| 50 | $0.02006 | $1.00300 |
| 100 | $0.01813 | $1.81300 |
| 500 | $0.01639 | $8.19500 |
| 1000 | $0.01551 | $15.51000 |
| 3000 | $0.01467 | $44.01000 |
| 5000 | $0.01388 | $69.40000 |
| 10000 | $0.01313 | $131.30000 |
| 30000 | $0.01228 | $368.40000 |
| 50000 | $0.01148 | $574.00000 |
