

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 7.68 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3127
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05126
Ext.Price$0.05126
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05126 | $0.05126 |
| 10 | $0.02563 | $0.25630 |
| 50 | $0.02392 | $1.19600 |
| 100 | $0.02233 | $2.23300 |
| 500 | $0.02084 | $10.42000 |
| 1000 | $0.01945 | $19.45000 |
| 3000 | $0.01815 | $54.45000 |
| 5000 | $0.01695 | $84.75000 |
| 10000 | $0.01558 | $155.80000 |
